Nano Gümüş Mucizesi

Nano Gümüş; bakteri, virüs ve hastalık yapıcı mikroorganizmaları fiziksel olarak yok eden, küf, mantar ve yosun oluşumunu engelleyen, çapraz bulaşmaları önleyen, uzun süre kalıcı etki sağlayan yeni nesil nanoteknolojik antimikrobiyal koruyucu malzemedir.

Gümüşün nano boyuta indirgenmesi onun; mikroplar üzerindeki yok etme ve uzun süre koruma aktivasyonunu yüksek derecede arttırmaktadır. Nano parçacıklar herhangi bir maddenin yüzeyinde kaplı olduğunda, yüzey alanı birkaç milyon kat artarak, çok güçlü etki sağlar. Mutasyona uğramış veya uğramamış bilinen 650 patojeni çok kısa bir sürede öldürdüğü raporlanan nano gümüş, bu nedenle tıp çevrelerinde doğal antibiyotik olarak nitelendirilmektedir.

Canlı bir hücreden daha küçük olan nano gümüşle temas eden mikrop hücrelerinin metabolizması bozulur, elektrolik dengesi yok olur ve enzimleri yetersiz hale geldiği için yok olmaktadır.

İnsan sağlığına, hayvanlara, bitkilere (Çok hücreli canlılara) zarar vermediği Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından kabul edilmektedir ve doğa dostudur.

Ortam ve Mağaza Kokulandırma - c1

%100 Bitkisel sentez,
yüksek teknolojik dezenfektan

• Umumi ve Kişisel Alan Yüzey Dezenfektan Biyosidal Ruhsatlı
• Ekipman ve Yüzey Dezenfektan Biyosidal Ruhsatlı
• Nanoteknolojik Ürün
• %100 Vegan, %100 Ekolojik
• Sıfır toksik kimyasal

Ortam ve Mağaza Kokulandırma - c2

Uygulama Alanları

Özellikle bulaşıcı hastalık riski yüksek olan toplu yaşam alanları için koruyucu etkiye sahiptir. Hastaneler, eğitim kurumları, toplu ulaşım araçları, konaklama tesisleri, fabrikalar, yaşlı bakım evleri, yurtlar, AVM’ler, müzeler, cafe ve restaurantlar, banka şubeleri, fitness&spor salonları ile güzellik ve bakım merkezlerinden ibadethanelere kadar tüm kapalı mekanlarda kullanılmaktadır.

Ortam ve Mağaza Kokulandırma - c3

Nano Gümüş Özelli̇kleri

Sağlıklı Yaşam İçin Nano Gümüş

- Sağlık Bakanlığı'ndan alınan Biyosidal Ürün Ruhsatnamesi olan, uzun süreli etki sağlayan solüsyondur.

- Uzun süreli ve çok etkin temizlik için 80 ppm nano gümüş yoğunluğunda üretilmektedir.

- Özel formülü sayesinde adeta bir mikro organizma mıknatısı etkisi yaratarak civardaki ve havada asılı kalan mikro organizmaları, küf sporlarını da kendine çekip yok eder. Bu diğer hijyen ürünlerinde rastlanmayan benzersiz bir özelliktir.

- Sisleme yöntemi ile uygulandığı tüm yüzeylere yapışan nano gümüş iyonları; çok defa yıkanıp yerinden sökülene kadar bakteri ve mikropları yok ederek üremelerini durdurur. Çevre şartlarına ve silinme sayısına göre yaklaşık 3 ay etkisini koruyabilir.

- Kıyafetlere ve ayakkabılara yapılacak uygulama ile kişisel hijyen sağlar.

- Alkol, amonyak, antibiyotik ve triklozan içermez. İnsan sağlığına zarar vermediği gibi alerjen etkisi yoktur.

Ortam ve Mağaza Kokulandırma - c4

Uygulama Şekli

Nano teknolojiyle üretilen Nano Gümüş, insan sağlığı için herhangi bir risk oluşturmadığından, yaşam alanlarında hayatı kesintiye uğratmadan uygulama imkanı vermektedir. %100 bitkisel olan, gümüş iyon içerikli Nano Gümüş, doğru hijyeni oluşturabilmek adına dezenfekte edilecek olan alanın tüm kapalı yerlerinde uygulanmaktadır.

Uygulandığı alanda ıslaklığa yol açmayan, geride kalıntı bırakmayan, nemlilik, paslanma göstermeyen, dezenfekte edilmek istenen mekanın her yerine yavaşça ve uniform şekilde çökmesini sağlayan ve aynı zamanda havada asılı kalabilme prensibine sahip özel bir çalışmadır. Kuru buhar tekniği ile ortama eşit oranda dağılan ve havada asılı kalabilen başka bir yöntem kesinlikle yoktur.

Ortam ve Mağaza Kokulandırma - c5

Nano Gümüş Nasıl Uygulanır?

Nano Gümüş Uygulama Test Sonucu

Uygulama öncesi ve uygulama sonrası alınan örnekler incelendiğinde yüzeydeki mikropların %99.99 oranında yok olduğu görülmüştür.

Ortam ve Mağaza Kokulandırma - 22-1
Ortam ve Mağaza Kokulandırma - c6