Koku Alma Gücünüzden Yararlanın!

    Anıların hatırlanmasından görmeye, işitmeden alışveriş yapma isteğine kadar pek çok duygunun harekete geçmesini sağlayan koku alma duyularımız, tüketici alışkanlıklarının şekillenmesinde de etkili rol oynar. Bu bilgiden yola çıkarak satış&pazarlama alanlarında yenilikçi düşünen markalar, kurumsal kimlikleri ile uyumlu ortam kokulandırma tekniğini kullanmalarıyla alanlarında fark yaratır.
 
 Pazarlama Stretejilerinin Vazgeçilmez Parçası
 
     Kötü kokuları yok ederken aynı zamanda ortama ferahlık ve mutluluk katan koku seçenekleriyle ziyaretçiler üzerinde yüksek memnuniyet sağlanabilir. Piyasanın sürekli olarak değişen taleplerine uygun olarak hazırlanan imza koku seçenekleri arasından markalar kendi ihtiyaçlarına en uygun olanını belirleyerek;
 
 * Başarı ve satışları düzenli olarak artırabilir
 * Hijyenik ortamlar yaratabilir
 * Personel motivasyonunu en üst seviyeye çıkarabilirler.
 
     Ortamda bulunanları ve içeriye girenleri cezbederken duyguların yeniden harekete geçmesini sağlayan koku seçenekleriyle, satın alma kararlarını direkt olarak etkileyebilir ve tüketicileri harekete geçirilebilir.

Ortam ve Mağaza Kokulandırma - 4-2

Marka Algısı Ve Bağımlılığı Üstünde Koku Faktörü
 
     Marka algısı üzerinde ciddi bir etkisi olan mağaza kokulandırma hizmetleri, havadaki kötü kokuyu emerek istenen ferahlığın yakalanmasını ve en önemlisi bu durumun gün boyu devam etmesini sağlar. Müşterilerimiz kullanacakları kokulara ihtiyaçları doğrultusunda karar vererek kurumsal kimlikle uyumlu imza kokularını tasarlayarak markalarına has kokularla bilinirlik sağlayabilirler.
 
      
 Kokuyla Pazarlama Çözümleri
 
     İş alanlarını geliştirirken, markaların müşterilerle iletişim kurmasını sağlarken ve tüketici üzerinde akılda kalıcı deneyimler yaratırken alacağınız profesyonel kokulandırma hizmetleri duygu ve anılara hitap edebilir ve müşteri bağımlılığı yakalama konusunda rakiplerinizin önüne geçebilirsiniz.
 
     Tüketiciyle yaşadığınız ilişkinin kalitesini yükseltmek için kokunun insan üzerindeki pozitif katkılarından yararlanmak istiyorsanız bir pazarlama stratejisi olarak ortam kokulandırmaya mutlaka bir şans vermelisiniz. Davranışlar üzerinde etkili olan koku etkisiyle destekleyeceğiniz hizmetleri sattığınız ürün ve dekorasyonla bütünleştirerek markanıza özel bir konum yaratabilir ve unutulmaz olabilirsiniz.